Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

JAK ZÍSKAT IQOS ZDARMA

Revoluční systém užívání tabáku můžete získat s naší slevou zdarma ke kartonu náplní HEETS.

IQOS můžete s naší slevou získat zdarma ke kartonu HEETS.

Zákon o zdanění tabákových náplní HEETS od roku 2019 schválila vláda, zdražovat se ale nebude

Vláda schválila novelu zákona o spotřebních daních, která mimo jiné navrhuje uvalení daně na zahřívané tabákové výrobky, jakými jsou HEETS pro IQOS nebo Neo pro GLO.

0

Ministerstvo financí v souladu s dřívějším prohlášením předložila novelu zákona o spotřebních daních, zahrnující zdanění HEETS. Ta se bude vypočítávat podle hmotnosti tabáku.

 

Protože HEETS obsahují oproti cigaretám výrazně méně tabáku, bude i spotřební daň menší, což by mělo zohlednit jejich menší škodlivost pro společnost. S ohledem na gramáž HEETS by mělo jít o cca 14 Kč na krabičku.

 

NAŠE PORADNA A SÍTĚ

Facebook IQOS komunita Instagram IQOSmag Youtube IQOSmag Twitter IQOSmag

Podle interních informací od výrobce Philip Morris se však uvalení spotřební daně nepromítne do koncové ceny HEETS, která je od počátku nastavena tak, aby byla konkurence schopná vůči cigaretám. Jinými slovy v současnosti mohl vyšší zisk oproti jiným zemím výrobce využít k silnější propagaci.

Srovnání elektronické cigarety Glo iFuse a IQOS

Z toho může plynout, že se s určitými důsledky kroků vlády přeci jen nejspíš setkáme, může se dotknout např. slevy na karton HEETS, která je v Evropě poměrně unikátní nebo v menších výhodách v Club IQOS. 

 

"Spotřební daň ze zahřívaných tabákových výrobků bude aplikována na váhu, se sazbou daně ve stejné výši jako v případě tabáku ke kouření. Výsledná míra zdanění bude vzhledem k nízké hmotnosti tabáku obsaženého v zahřívaných tabákových výrobcích nižší než například v případě cigaret, což mimo jiné reflektuje skutečnost, že by se mělo jednat o méně škodlivé výrobky pro lidské zdraví, než je tomu u tradičních tabákových komodit," uvedlo MF.

 

Novela nyní zamíří do Parlamentu, Senátu a k podpisu prezidentem, očekává se její hladké schválení a účinnost v průběhu roku 2019.

Patří do rubriky: HEETS
Upravit

IQOSmag Youtube

Novinky

comments powered by Disqus