Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

Z čeho se skládá tabáková náplň HEETS pro IQOS, obsahuje skutečný tabák?

Obsah náplně HEETS výrobce označuje jako tabák, pokud ale jednu náplň vypreparujete, zjistíte že vypadá hodně netradičně. 

0

Podle Philip Morris obsahuje náplň zkrácené cigarety HEETS směs jemně drceného tabáku obohaceného glycerinem, který se ohřátím na teplotu asi 350°C mění v páru a stává se nosičem nikotinu. 

 

NAŠE FACEBOOK PORADNA

Facebook IQOS komunita Instagram IQOSmag Twitter IQOSmag

Z čeho se skládá náplň HEETS

  • Vnější papír vystlaný slabou hliníkovou fólií
  • Tabáková náplň s glycerinem lisovaná do plátků s 0,5mg nikotinu
  • Celulózový náústek z dutého acetátu
  • Filtr z biopolymerního filmu absorbující teplo

Biopolymer ve filtru absorbuje teplo a mění při tom svojí strukturu, pokud z IQOSu potahujete silněji, na svém začátku se deformuje a připomíná ohoření. Po vychladnutí dojde k jeho zatvrdnutí, což znemožňuje jeho další použití. 

Oficiální složení nální HEETS podle Philips Morris

Obsah tabáku je výrazně nižší, 6,1g narozdíl od několika gramové běžné cigarety, obsah škodlivých látek se pokusila shrnout první nezávislá švýcarský studie.

 

 

Cigaretové náplně HEETS v současnosti nepodléhají spotřební dani uvalené na tabákové výrobky určené ke kouření zákonem č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních. Ministerstvo financí připravilo novelu, která by tabákové výrobky určené k zahřívání od roku 2019 zdanila, naštěstí však jen nižší sazbou jako tabákový výrobek.

(Aktualizace: Daň je platná od 1.4.2019). 

 

Ani taková změna ale zřejmě ceny HEETS neovlivní, pokud by se ještě zvýšily, staly by se nekonkurenční vůči klasickým cigaretám. Podle ředitele Philip Morris ČR současná cena už zohledňuje budoucí daň. 

Upravit
comments powered by Disqus