Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

Velké vítězství, IQOS se bude prodávat v USA, byl schválen FDA jako méně škodlivý

Americký federální úřad pro potraviny a léčiva (FDA) včera povolil uvedení IQOS na americký trh a označil ho po rozsáhlém zkoumání jako produkující méně škodlivin než cigarety. 

0

Americký federální úřad pro potraviny a léčiva (FDA) včera oznámil, že povolil uvádění nových tabákových výrobků vyrobených společností Philip Morris Products SA na trh pro systém IQOS “Tobacco Heating System” - elektronické zařízení, které ohřívá tyčinky naplněné tabákem zabalené v papíru a vytváří tak nikotin obsahující aerosol. 

 

Agentura na základě dostupných odborných studií zjistila, že aerosol produkovaný systémem IQOS obsahuje méně toxických chemikálií než cigaretový kouř. Například expozice oxidu uhelnatého z aerosolu IQOS je srovnatelná s expozicí v životním prostředí, hladiny akroleinu jsou o 89% až 95% a formaldehydu o 66% až 91% nižší než u hořlavých cigaret při současném zachování podobné hladiny nikotinu. 

 

Schváleny pro prodej byly tři varianty HeatStick:  

  • Marlboro HeatSticks
  • Marlboro Smooth Menthol HeatSticks
  • Marlboro Fresh Menthol HeatSticks

FDA zavedla přísná marketingová omezení na prodej výrobků ve snaze zabránit přístupu a expozici mládeže, podobně jako na cigarety zakázala TV a radiovou reklamu a omezila propagaci na sociálních sítích a webu. Druhou žádost o schválení výrobků jako " modifikovaných se sníženým rizikem kouření" stále posuzuje.

 

André Calantzopoulos, generální ředitel PMI, komentoval oznámení FDA:

„Za pouhé dva roky opustilo cigarety 7,3 milionu lidí po celém světě a zcela přešlo na IQOS. Rozhodnutí FDA povolit IQOS v USA je důležitým krokem vpřed pro přibližně 40 milionů amerických mužů a žen, kteří kouří. Oznámení FDA je historickým milníkem.“

IQOS bude v USA v exkluzivní licenci prodávat společnost Altria od léta 2019. Plánuje otevřít IQOS obchod v Atlantě a mnoho mobilních obchodů. Tabákové tyčinky značky Marlboro, budou k dispozici v přibližně 500 maloobchodních prodejnách, včetně řetězců Circle K, Murphy USA, QuikTrip, RaceTrac, Speedway a dalších.

 

V reakci na oznámení akcie PMI posílily o 2% a uzavíraly na 86,56 USD. Akcie společnosti Altria vzrostly o 1,5% a uzavíraly na 54,33 USD.

Upravit
comments powered by Disqus