Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

S IQOS nepřestáváte kouřit, jen snižujete zdravotní rizika své závislosti

S IQOS nepřestáváte kouřit, je chybou chválit se, když u něj vydržíte. Berte ho jako změnu značky cigaret, jako výměnu nezdravého životního stylu za zdravější, která není levnější, ale prospěšná.

0

V naší Facebookové skupině se velmi často setkávám s příspěvky, ve kterých se uživatelé IQOS chválí, jak už si dlouho nezapálli cigaretu, odpočítávají dny i měsíce a radí ostatním, jak "vydržet". Nejsilnějším argumentem je smrdící cigareta a chuť spáleniny v puse při návratu.

 

IQOS je plnohodnotné kouření

Dovolím si popsat můj subjektivní a podle mě lepší přístup i motivaci, proč používat IQOS. Základem je nemyslet si, že přestáváte kouřit. Prvně to vůbec není pravda a podruhé se sami zaháníte do stavu velmi podobného, jako když se zbavujete kouření nebo jiné závislosti, způsobujete si trauma. 

 

IQOS je plnohodnotná náhrada kouření. Náplně HEETS obsahují sice méně nikotinu a přechodně jich můžete klidně vykouřit víc než cigaret, i když zkušenosti jsou spíše opačné a spotřeba se sníží, neboť se odstraní bezmyšlenkovité zapalování cigaret z nudy a v různých situacích. 

 

NAŠE FACEBOOK PORADNA

Facebook IQOS komunita Instagram IQOSmag Twitter IQOSmag

IQOS je zdravější kouření

Je proto naprosto zbytečné se chválit, že jste přestali kouřit, po ramenou se plácejte za to, že jste našli prokazatelně zdravější způsob, jak uspokojit svou závislost, které se nechcete nebo nemůžete zbavit. Ze stejného důvodu IQOS rozhodně nelze doporučit nekuřákům a je potřeba před ním chránit děti, které by z masívní reklamy mohly snadno nabýt dojmu, že není nebezpečný. 

 

Pokud k přechodu na IQOS přistoupíte jako ke změně značky cigaret, nebudete mít důvod ke stresu, že jste si zapálili starou dobrou hořlavku a přestanete se bát remise. Ona vám stejně nebude chutnat a budete mít pocit olizování popelníku. Ale proti tomu, co si všude přečtete, vás mohu ujistit, že jde o stav přechodný a IQOS se dá klidně používat současně s kouřením, protože onen nepříjemný pocit z cigarety se dá snadno překouřit. Je to stejné, jako když jste si dali první cigárko za tělocvičnou základní školy. Také vám nejspíš moc nechutnalo.

IQOS není levnější a nezbaví vás závislosti, ale neumřete s ním na smrad a dehet. 

Změnu značky cigaret si odůvodníte snadno. Smradlavky vás zabíjejí, nedají se kouřit v hospodě ani doma a neskutečně po nich smrdíte. Taky se vás snaží soustavně zabít ucpáváním cév, intoxikací rakovinotvornými látkami a dehet se snaží zalepit každý plicní sklípek, abyste neběhali do schodů jako laňky. Oproti tomu HEETS jsou až o 95% šetrnější.

 

Přechod na IQOS je jako přechod na zdravou stravu

Je to tedy stejné, jako když dostanete rozum a přestanete se cpát sladkým a tučným jídlem.

Změna životního stylu vyžaduje trochu soutředění, určitě s ní neušetříte a nemáte žádnou záruku, že stejně neumřete na infarkt. Ale nesmíte si vnutit, že jde o dietu, nepočítejte jak dlouho už jste to dokázali, jinak si můžete být jistí, že brzo přijde jojoefekt a přiberete o pět kilo navíc.

 

Jíst zdravě je rozumné. Kouřit IQOS je rozumnější než pálit jednu Startku od druhé. Když si ale dáte jednou za čas bůček a zapijete ho colou, nezabije vás stejně, jako pokoutně vykouřená cigaretka. Jen se ale k oběma nevracejte trvale, mnoho bůčku a cigarety jsou zaručené zdravotní komplikace. 

 

Pomůže IQOS přestat kouřit? Ano! 

Jednu devizu ale IQOS má. Zbaví vás rituálu kouření, který bývá označován za jednu z překážek při zbavování závislosti. A mnoho uživatelů IQOS opravdu přestává kouřit úplně, i když samozřejmě nejde o většinu z nich, jak často sem tam nějaký dealer PM udává. Snížili s ním nejdříve přísun nikotinu, zbavili se rituálu. Odložit elektronickou cigaretu je prostě snadnější. Lze ho tedy doporučit, pokud o něčem takovém v budoucnu uvažujete. Nejlepší je zbavit se závislosti úplně, jde to už docela snadno

Upravit
comments powered by Disqus