Nové příchutě HEETS, Deep Bronze, Green Zing, Fresh Emerald, Clean Silver, Balance Yellow

Nabídka příchutí HEETS se postupně rozšiřuje, na podzim 2018 se objevují nové varianty s roztodivnými názvy. Většina z nich pochází z původních japonských Marlboro. 

0

Nové varianty HEETS jsou asi nejžhavějším tématem ve všech diskuzích i u nás na Facebooku. Základní nabídka není příliš bohatá a tak bují černý trh s dovozovými ruskými Purple a korejskými Silver, Purple nebo dokonce konkurenčními Fiit. 

Seznam všech příchutí HEETS na světovém trhu

Výrobce si poptávku dobře uvědomuje a postupně rozšiřuje svojí nabíku. Bohužel zatím stále mimo země Evropské unie, kde platí zákaz ochucování cigaret z pochybným důvodem nabádání dětí ke kouření. Směrnice se sice zatím nevztahuje na zahřívaný tabák, ale Philip Morris nechce vyprovokovat změny a narozdíl od konkurenčních NEO Stick pro GLO od BAT se drží zpět. Otázkou je, co se bude dít po roce 2020, kdy přestane platit výjimka i pro mentolovou příchuť. 

Nové příchutě přebalené z Japonska

Nabídka náplní pro IQOS se postupně sjednocuje, nejdříve zmizely z Ruska a Ukrajiny Parliament a letošní podzim začíná přeškolování Japonců z Marlboro for IQOS na HEETS. Vymyslet ale nové příchutě, když vše se musí schovávat za mentol, není snadné. Novinky proto z větší části pocházejí z původní nabídky pod novými roztodivnými názvy. Ustupuje se od označení barev, jako první přišly i na náš trh Sienna, původně HEETS Red. Nově se můžete v nabídce překupníků setkat s názvy: 

 

 

HEETS Deep Bronze

Bronze známe z Německa, nově také z Ukrajiny, Deep Bronze je označení pro hnědou shodnou intenzivní tabákovou chuť z Japonska. 

HEETS Clean Silver

Stříbrnou variantu už známe z Koreje, jde o pocitově nejslabší chuť, lehkou jako vánek, která by například u nás určitě neuspěla, neboť Yellow se zde velmi špatně prodává. 

 

HEETS Fresh Emerald

Zbrusu novou japonskou variantou je Fresh Emerald s mentolovou chutí slabší, než jsou běžné Turquoise. Japonci asi radost nemají, protože jde o jediný mentol proti dřívější bohaté nabídce s různými příchutěmi. 

HEETS Balance Yellow

Vyvážená žlutá je variancí na stejnojmenné české žluté, obsahuje nevýraznou stopu citrusů.

HEETS Green Zing

Také Rusko a Ukrajina si polepšily, mimo u překupníků nejoblíbenějších HEETS Purple byly na trh uvedeny také Bronze a nejnovější Green Zing, které najdeme i v korejské nabídce. Zelená odkazuje na mentol, co je Zing se můžeme jen dohadovat. Chuťově rozeznáváme mentol, limetku a tabák, velmi podobný tmavě zeleným japonským Marlboro ale s menší intenzitou. 

 

HEETS Cedar a Gold

Roztodivné názvy pokračují i v Koreji, nově jsou v nabídce HEETS Cedar, cedrové dřevo odkazuje na silně tabákovou chuť podobnou Bronze, HEETS Gold svou intenzitou připomínají Sienna bez příchutě. 

 

A kdy se nových příchutí HEETS dočká Česká republika?

Shánět různé příchutě v naší FB skupině HEETS se stalo sportem pro mnoho nadšených uživatelů IQOS. Díky klesající ceně okolo 120 Kč dokonce mnoho z nich některou variantu kouří trvale. Sám jsem si například oblíbil Green Zing. Ačkoli mám svého prověřeného, nakupování od překupníka mě příliš nebaví a podle reakcí ani většinu z vás. Nezbývá tedy, než zásadně tlačit na infolinku a opakově a stále dokola se dotazovat,  kdy se Philip Morris umoudří a uvede alespoň některé varianty bez příchutě. Ochucených se toiž zřejmě díky strašákům z EU nikdy nedočkáme a ještě se budeme modlit, aby v roce 2020 nevynutili zrušení mentolu. 

Upravit
comments powered by Disqus