Kašlání po kouření IQOS, hodně poučné zkušenosti, co při kouření vykašláváte se vám nebude líbit

IQOS je naprosto bez diskuze pro kuřáka zdravější. Můžeme diskutovat o tom, co nám přináší za nové škodliviny do těla, ale jeho škodlivost je neprokázaná. Z vlastní zkušenosti vám ale můžu napsat, co z těla odvádí ven a nejdřív se vám to nebude vůbec líbit.   

0

my-IQOS.cz je nezávislý server a může si tedy psát co chce, i vlastní subjektivní zkušenosti a názory. Máme v tom velkou výhodu oproti výrobci, který musí být velmi opatrný na prohlášení týkající se zdravotní nezávislosti nikotinových produktů, zejména, když už je léta pronásledován jako štvaná zvěř. Zodpovědně tedy z vlastní zkušenosti prohlašuji, že IQOS lze považovat za vhodnou kuřákovu zdravotní pomůcku.

Koupit IQOS pomocí promokódu v akci za 690Kč 

Měl jsem štěstí, které nepotká každého kuřáka přecházejícího na IQOS. Současně s přechodem jsem dostal nejtěžší pánskou chorobu lidstva, závažnou chřipičku. Ozývala se už krátce před tím a zrovna v prvním týdnu testování nové cigarety propukla naplno. 

Možná si řeknete, že jsem blázen, když označím chřipku za štěstí, ale faktem je, že zatímco ji samozřejmě běžně nesnáším jako většina z nás, tentokrát mi dala nahlédnout přímo do útrob mých kuřáckých plic. To co jsem v přímém přenosu spatřil se mi nejdřív vůbec nelíbilo, vypadalo to totiž jako z nejhoršího onkologova letáku pro pacienty. Dál už čtení není pro žádné slečinky, je to nechutné, leč zásadně poučné. 

Prvotní kašel při vdechování páry z HEETS je normální, tělo se zbavuje škodlivin z plic, za několik dní přejde.

Jako u každé chřipky člověk polyká chřipkové produkty sliznic a následně se jich v dávivém kašli zbavuje. Pokud je to kuřákův kašel, pak jsou to orchestry, znějící po celé místnosti. A ty mě potkaly. To by mi však zřejmě plíce musely vyskočit ven, abych se jako těžce závislý kuřák vzdal své dávky nikotinu. Postupně jsem ale zjistil, že kašlu především díky IQOS. 

 

A z naší Facebookové skupiny a různých článků vím, že jsme na tom takhle v podstatě všichni, kdo jsme byli náruživými a letitými kuřáky dehtových spalin ze Spartiček, Marlborek a podobných hnusů. Moje chřipka mi jen dala nahlédnout do toho, co vlastně vykašláváme. 

 

Vytvořil jsem si teorii (a je vlastně fuk, jestli pravdivou), že vdechování netradičně teplé páry z IQOS má vliv na plíce. Tipnul jsem si, že ve spojení s mojí mentolovou příchutí uvolňuje plicní sklípky a ty vydávají svá tajemství. Vlastně to nejsou tajemství, obsah našich černých plic známe z varovných obrázků na cigaretách a považujeme je v nejlepším případě za otravnou propagandu. 

Pro mě je IQOS zdravotní pomůcka, díky němu opět naplno dýchám a nikdo mě nepřesvědčí o opaku.

Trochu jiné to ale je, když díky vykašlávaným hlenům začnete sledovat, co jde opravdu reálně ven. Než jsem psal článek, měl jsem v plánu zaschlé papírové kapesníčky vyfotit, ale nakonec mi to přišlo odporné. Věřte tedy, jsou jsou plné černých a šedých tvrdých částeček dehtu, nebo jiných hnusot z plic, které ze mě jdou ven už druhý týden. Z části je cítím i v krku, jako by jste snědli zrnka písku a nemohli se jich zbavit. 

 

Současně přichází osvobozující pocit nadechnutí, který velmi dobře znám z dávných let, kdy jsem poprvé přestal kouřit. Je to úplně stejné, jako když přijedete na hory, dýcháte z plna hrdla a jste v euforii. Každý den se mi s oslabující chřipkou dýchá lépe a lépe. Že nejde jen o pocit, potvrzují naprosto všichni, kteří IQOS vyzkoušeli a jedna z našich čtenářek jako astmatička dokonce měřením okysličení krve u lékaře na spirometrii. Navíc i lékařské studie říkají, že největší dávky dehtu z plic se zbavíte už po třech měsících nekouření. 

Pokaždé, když zanadávám na vysokou cenu HEETS, připomenu si, že jde o daň za moje lepší zdraví. Každý požitek něco stojí a za zdraví si rád připlatím.  

Vědci, bůhví čím motivovaní a jen oni vědoucí, kým jsou placeni a čí píseň zpívají, mohou IQOS zpochybňovat jak chtějí. Philip Morris jim nahrává tím, že nezveřejňuje příliš přesně obsah náplní HEETS a o chemikáliích v nich obsažených toho moc nevíme. (z čeho se skládají náplně HEETS) Můžeme se jen dohadovat, co vše uvolňuje biopolymer ve filtrech během tavení a zda z toho nedostaneme jiný typ rakoviny než z cigaret.  

 

Ale jedno vím jistě. Po letech se opět cítím jako nekuřák, dýchám z plna hrdla a je mi skvěle. A pokud budu vykašlávat dál kamení, až se z mých černých plic stanou opět svěže růžová, nepřesvědčí mě nikdo, abych se vrátil k cigaretám, i kdyby krabička HEETS stála dvakrát tolik. 

Upravit
comments powered by Disqus