Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

Jak si doma levně vyrobit borůvkové, melounové, jahodové nebo višňové HEETS příchutě pomocí aromat

V Evropě se neprodávají oblíbené borůvkové, limetkové nebo žvýkačkové příchutě HEETS, můžete si je ale doma snadno vyrobit pomocí tekutých aromat do elektronických cigaret nebo aromatických karet vkládaných do krabičky. 

0

Příchutě HEETS jsou zřejmě nejdiskutovanějším tématem majitelů IQOS, v okolních zemích se neprodávají díky nařízení Evropské Unie o zákazu ochucování tabákových výrobků. Ve FB skupině HEETS se s nimi proto rozjel čilý výměnný obchod, každý má zájem ochutnat dovozy z Ruska, Ukrajiny nebo exotické Jižní Koreje a Japonska. Překupníci si však za ně říkají o dost peněz, borůvkové se drží okolo 130 Kč za krabičku, japonské limetky nebo mentolové bonbóny vyjdou na eBay až na 300 Kč. Je ale snadné vyrobit si je za pár korun doma.

 

NAŠE FACEBOOK PORADNA

Facebook IQOS komunita Instagram IQOSmag Twitter IQOSmag

Jak vyrobit ochucené HEETS

Na českém trhu můžete koupit mnoho druhů aromat s desítkami příchutí. Vyzkoušet můžete tekuté pro elektronické cigarety nebo ochucovací karty pro klasické cigarety, se kterými je méně práce.

 

Ochucovací aromatické karty

Aromata napuštěná do kartiček jsou nejsnadnějším způsobem, jak ochutit HEETS. Vyhněte se levným druhům, které krabičku jen lehce ovoní. Vyzkoušejte např. značkové prémiové FRIZC, čtvrtina jedné kartičky za 16 Kč vložená přímo do krabičky HEETS vytvoří do hodiny voňavý a velmi jemný borůvkový nebo višňový nádech. Koupíte např. v etabak.com nebo dobra-trafika.com.

Doporučujeme použít nejlépe HEETS Sienna Label, která je bez příchutě, lehce oříškové Amber nebo citrusové Yellow jsou méně vhodné, ale každý musí sám vyzkoušet, co mu vyhovuje.  

Tekutá aromata do elektronických cigaret

Lepších výsledků dosáhnete pomocí tekutých aromat, je s nimi však více práce. Původně jsou určená do elektronických cigaret, ale nespleťte si je s náplněmi - liqiudy, potřebujete výhradně aroma. Také se prodávají desítky druhů a opět mají uživatelé v naší FB skupině IQOS CZ/SK dobrou zkušenost jen se značkovými, za vyšší cenu vydrží o mnoho déle. 

 

Postup je náročnější. Na odličovací tampón nebo vatičku nakapejte cca 10 kapek aroma a společně s krabičkou HEETS ho uzavřete na několik hodin do třeba do svačinového boxu nebo jiné utěsněné dózy. Je lepší vyndat HEETS z krabičky, lépe se ovoní, ale sami vyzkoušejte, není to nutné. Odličovací tampón je hodně voňavý, můžete ho současně použít i pro více krabiček HEETS. Značku a počet kapek aroma si rychle vytipujete sami, každý chce jinak intenzivní výsledek.

 

Vyzkoušeli jsme i kapání ochucených liquidů přímo do HEETS (zvýší dýmivost) nebo aromat do krabičky HEETS nebo na jednotlivé náplně. Výsledky nejsou moc uspojivé. Kapat aroma do tabáku neskutečně špiní nahřívací planžetu a vytváří nepřiměřeně hodně kouře, kapání do filtru zase pouští divné chutě do pusy. Lepší je nakapání aroma do papírové krabičky HEETS, chuť je ale nevyrovnaná, špatně se odhaduje množství a náplně se mají tendenci příliš zvlhčovat. Přesto ve skupině máme dokonce člena, který si dodává čistý nikotin přímo do tabáku, protože mu 0,5 mg v HEETS nestačí.

 

Máte další zkušenosti nebo oblíbené značky? Podělte se s ostatními dole v komentářích, rádi je doplníme do článku.

Upravit
comments powered by Disqus