Nezávislý magazín, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

Jak často správně čistit IQOS mechanickým čistítkem a lihovými tyčinkami

Přestože v IQOS nic nehoří, i zahříváním se uvolňují z náplní HEETS částečky tabáku a usazuje se v něm nikotin a nečistoty. Je proto nezbytné pravidelné čištění.  

Na videu od první minuty vidíte postup, jak na mechanické čištění IQOS. Navržený postup považujeme za minimální a také doporučený výrobcem, někteří uživatelé čistí i častěji, což se nám už zdá zbytečné, nic tím ale nezkazíte. Stejně důležité je i odstranění nánosů lihovými tyčinkami. Pro čištění IQOS 3 platí i další pravidla, přečtěte Jak správně čistit IQOS 3

Rychlý návod a jak často čistit IQOS

Faktem ale je, že pokud neodstraníte usazeniny především v kořeni ohřívací planžety, už po několika dnech nebudete mít z kouření dostatečný požitek a HEETS navíc začnou být nepřiměřeně horké.

 

NAŠE FACEBOOK PORADNA

Facebook IQOS komunita Instagram IQOSmag Twitter IQOSmag

Jak správně čistit IQOS

  1. Po každé vykouřené krabičce HEETS proveďte čištění vychladlého IQOSu sejmutím horního krytu a použitím přiloženého válečku - čistítka.
  2. Mechanické čistítko můžete nosit sebou i přes den, někdy se zbylý tabák usazuje v okolí planžety. Proto nejpozději večer vyčistěte hlavní část holderu bez násilí přitlačením a volným otáčením. Čistítko můžete občas umýt pod teplou vodou. 
  3. Pomocí např. běžného párátka vyčistěte především kořen zahřívací planžety, kde se nečistoty usazují nejvíce. Buďte ale velmi opatrní, nikdy netlačte přímo na čepel, je nejzranitelnějším místem celého IQOSu. Pokud se ale poškodí, nemusíte se bát, výrobce s reklamacemi nedělá problém a na počkání ji vymění. 
  4. Lihovou tyčinkou následně obkružte vnitřek zahřívacího prostoru., očistit můžete komoru i z vnějšku. Planžetu příliš čistit nemusíte, bude vždy znovu zašpiněná už po prvním HEETS a navíc hrozí její zlomení. Samostatně se věnujte hornímu krytu (capu), i ten vyčistěte v prostoru pro zastrčení HEETS i zespodu. 
    Lihové tyčinky si můžete zakoupit (30ks/100Kč) nebo je získáte zdarma každý čtvrtek ve všech IQOS prodejnách. Nahradit jdou dětskými vatovými tyčinkami do uší namočenými do lihu.
  5. Ve správně vyčištěném IQOS vidíte šedé až bílé dno, neměl by na něm být tmavý povlak ani žádné částečky. Je normální, že vypadá podélně prasklý, jde o svár plastu, některé kusy mívají černou tečku v bílém plastu, která není na závadu.
  6. Dobíjecí základna verze 2.4+ nevyžaduje žádnou údržbu. Na některých starších videí jsou verze se speciálním tlačítkem, které vy nemáte a bylo nahrazeno tlačítkem Bluetooth.
  7. Další doporučení najdete v naší rubrice Tipy a návody

Jednou za čas můžete pozorovat prodloužené dobíjení holderu v IQOS, je to normální, dochází k čištění planžety prohříváním, tedy stejný proces, který se na předchozí verzi spouštěl ručně tlačítkem. 

Upravit
comments powered by Disqus